Popiežiui iškeliavus amžinybėn prisimenama jo pozicija dėl LGBTQ+ bendruomenės

Sulaukęs 88-erių mirė Popiežius Pranciškus, nurodoma Vatikano pranešime, kurį paskelbė kardinolas Kevinas Farrellas. 

Popiežius Pranciškus | „Instagram“ nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Pranešta, kad Popiežius iškeliavo amžinybėn

Skelbiama, kad pontifikas anapilin iškeliavo pirmadienio rytą, balandžio 21 d., 7 val. 35 min. vietos laiku.

„Mieli broliai ir seserys, su giliu liūdesiu turiu pranešti apie mūsų Šventojo Tėvo Pranciškaus mirtį. Jo gyvenimas buvo visiškai skirtas Viešpačiui ir Jo Bažnyčiai. Jis mokė mus Evangelijos vertybių, gyventi ištikimai, drąsiai ir su visuotine meile, ypač remiant vargingiausius ir labiausiai atstumtuosius“, – teigė kardinolas.

Pranciškus tapo Popiežiumi 2013 m., po Benedikto XVI atsistatydinimo. Jis buvo pirmasis Popiežius iš Pietų Amerikos.

Pastaraisiais metais Popiežiaus sveikata kėlė nerimą. Vasario mėnesį jis buvo hospitalizuotas dėl bronchito, o netrukus diagnozuota ir pneumonija. Nors kovo 23 d. Pranciškus iš ligoninės buvo išrašytas, sveikata liko trapi. Tačiau net ir sunkios būklės Pranciškus pasirodė per Velykas, sveikindamas tikinčiuosius iš Šv. Petro bazilikos balkono.

Ragino priimti LGBTQ+, bet įsivėlė ir į skandalus

Popiežiaus Pranciškaus laikysena LGBTQ+ bendruomenės atžvilgiu vertinama nevienareikšmiškai. 

Pontifikas dažnai kvietė Bažnyčią būti atviresne ir priimti visus žmones, sakydamas, kad „būti homoseksualiu – ne nusikaltimas“, o LGBTQ+ žmonių diskriminaciją vadindamas nuodėme. 

Jis griežtai pasmerkė Ugandoje priimtą įstatymą, kriminalizuojantį homoseksualumą, ir sakė, kad „smurtas prieš LGBTQ+ bendruomenę yra nepriimtinas“.

Popiežius susitiko su LGBTQ+ katalikais, jų sielovados atstovais ir translyčiais žmonėmis. Jis rėmė LGBTQ+ asmenų palaiminimą, tačiau atmetė vienalyčių santuokų pripažinimą kaip sakramentą: „Palaiminti kiekvieną žmogų – taip, bet homoseksualinio pobūdžio santuokų – ne. Tai prieštarauja Dievo nustatytai tvarkai“.

Pontifikas ragino tėvus mylėti savo LGBTQ+ vaikus ir jų neišsižadėti. 

Vis dėlto Bažnyčios mokymas  nepasikeitė – Katalikų Bažnyčios katekizmas toliau homoseksualius veiksmus laiko „prigimčiai prieštaraujančius“, o homoseksualias „tendencijas“ – „objektyviai netvarkingomis“.

2024 m. vasarą popiežius Pranciškus pateko į skandalą, kai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie tai, kad jis esą kelis kartus pavartojo itališką homofobinį įžeidimą frociaggine kalbėdamas apie homoseksualius vyrus seminarijose. Vatikanas vėliau paskelbė atsiprašymą, patikindamas, kad Popiežius niekada nesiekė nieko įžeisti ir „Bažnyčioje yra vietos visiems“.

Nors Pranciškus ne kartą kalbėjo apie Bažnyčios įtrauktį, jis taip pat griežtai kritikavo vadinamąją „lyčių ideologiją“, kurią pavadino „pavojinga“. Jo teigimu, kalbos apie socialinę lytį „panaikina skirtumus“ ir esą „trikdo žmonijos įvairovę“.

Kas toliau?  

Pasibaigus Popiežiaus tarnystei jam mirus ar atsistatydinus, šaukiamas konklavas – slaptas kardinolų susirinkimas Vatikane, kurio metu renkamasi naujasis Šventasis Tėvas. 

Rinkimuose dalyvauja visi kardinolai, jaunesni nei 80 metų. Jie balsuoja už kandidatą uždarame posėdyje Siksto koplyčioje – kiekvienas slapta įrašo vardą į biuletenį. Keturi balsavimai vyksta kasdien tol, kol vienas kandidatas surenka dviejų trečdalių balsų daugumą.

Kai išrenkamas naujas Popiežius, tai pasauliui pranešama tradiciniu būdu – per Vatikano kaminą pakyla balti dūmai. Juodi dūmai reiškia, kad popiežius dar neišrinktas.

Parengta pagal „The PinkNews“ informaciją
Naujesnė Senesni