Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė sprendimą dėl prieš trejus metus įvykusio išpuolio prieš menininkus Luką Svirplį ir Raimedą Latvį, ėjusius susikabinus rankomis.
![]() |
Lukas Svirplys skelbia apie svarbią pergalę | Jarmo.net koliažas (Luko Svirplio ir „Tingey Injury Law Firm“/„Unsplash“ nuotr.) |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Apie palankų vaikinų porai sprendimą socialiniuose tinkluose informavo L. Svirplys.
„Laimėjome bylą. Aišku, manau, kad sprendimas bus skundžiamas ir čia tikrai ne pabaiga! Bet koks šviesus žingsnis!“, – džiaugėsi jis, dėkodamas Lietuvos žmogaus teisių centro teisininkei Monikai Guliakaitei-Danisevičienei ir advokatui Donatui Murauskui.
„Beveik 3 metai šitam visam reikalui, o kokį ,,būrelį” lankot jūs? Dar ir Strasbūre reikalai sukasi“, – pridūrė L. Svirplys.
Kaip informuoja Lietuvos žmogaus teisių centras, antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje dėl išpuolio 2022 m. prieš Luką ir Raimedą – sekimo, žeminimo bei grasinimo susidoroti.
„Šiuo atveju teismas nustatė, kad užpuolikas savo aktyviais veiksmais diskriminavo LGBTQ+ bendruomenei priklausančius asmenis dėl jų seksualinės orientacijos, siekdamas sutrukdyti ar suvaržyti šios žmonių grupės teisių ir laisvių įgyvendinimą ir nuteisė pagal Baudžiamojo kodekso 169 str. Nusistatymą ir diskriminacinį požiūrį į šios socialinės grupės asmenis parodė kaltinamojo aktyvūs veiksmai – sekimas, necenzūrinių žodžių vartojimas nukentėjusiųjų atžvilgiu, filmavimas, grasinimas fiziškai susidoroti, specifinių klausimų pakartotinis uždavimas“, – teigiama centro pranešime.
Pirmosios instancijos sprendimas dar gali būti apskųstas apeliaciniam teismui.
Kaip 2022 m. rugsėjį skelbė portalas lrt.lt, istorija prasidėjo tuomet, kai Luką ir Raimedą einančius gatve susikibus rankomis pastebėjo praeivis.
Minėtam portalui L. Svirplys pasakojo, kad priartėjus prie namų pastebėjo, jog vyras juos seka, įžeidinėja žodžiais „urodai“ ir „pyd*rai“. Negana to, agresyvus vyras pradėjo vaikinams grasinti, kad sulaužys jiems kojas, jeigu dar kartą pamatys. „Jis minėjo, kad mes pažeidžiame Lietuvos Respublikos įstatymus, kad nėra Partnerystės įstatymo, tad negalime eiti susikabinę gatvėje, trukdome kitiems žmonėms“, – pridūrė L. Svirplys.
Vaikinai apie incidentą pranešė policijai. Žmogaus teisių gynėjai pasipiktino po pareigūnų sprendimo tąkart tyrimo nepradėti – Lietuvos žmogaus teisių centro padedami, vaikinai kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT), kur jiems atstovauja advokatas D. Murauskas.