Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad partnerystės neįteisinimas prieštarauja Konstitucijai, pasisakė šalies vadovas.
![]() |
Gitanas Nausėda | Olgos Posaškovos/lrs.lt nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Kaip skelbia portalas lrt.lt, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad partnerystės klausimą reikėtų išspręsti kuo greičiau, tačiau jis taip pat pareiškė, kad Seimas pajėgus susitarti nebent dėl vadinamojo Artimo ryšio įstatymo.
Anksčiau G. Nausėda taip pat yra pritaręs idėjai priimti Artimo ryšio įstatymą, o neseniai pasirodžiusioje knygoje pripažino nepalaikantis civilinės sąjungos.
Artimo ryšio projekto iniciatorius ir rengėjas – konservatorius Paulius Saudargas, anksčiau teigęs, kad Seimui pateiktas Civilinės sąjungos įstatymas nėra tinkamas sprendžiant tos pačios lyties porų teisinį reguliavimą. Tuo metu šio projekto kritikai teigia, kad P. Saudargo iniciatyva pateiktas teisės aktas nespręstų praktiškai jokių teisinių problemų, kylančių toms poroms, kurios dabar susituokti nenori ar negali.
„Būtų gerai, kad Seimas priimtų įstatymą, bet tokį įstatymą, kuris atitiktų konsensusą tiek pačiame Seime, tiek visuomenėje“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ ketvirtadienį kalbėjo G. Nausėda, pavadinęs Civilinės sąjungos įstatymą „radikalesniu sprendimo būdu“.
„Tiesą sakant, geriau būtų apskritai priimti pagaliau kokį nors sprendimą, nes sprendimo nepriėmimas – jis tikrai yra kaip savotiškas nepadarytas darbas, kuris kybo kaip Damoklo kardas virš galvos“, – LRT televizijai teigė šalies vadovas.
![]() |
Asociatyvi Delia Giandeini/„Unsplash“ nuotr. |
KT nutarimas dėl partnerystės sukėlė džiaugsmo bangą tarp LGBTQ+ bendruomenės narių ir jų teisių palaikytojų. Sprendimą sveikina ir žmogaus teisių ekspertai. Plačiau apie tai skaitykite čia.
Advokatas Aivaras Žilvinskas naujienų agentūrai ELTA teigia, kad KT paskelbus verdiktą Lietuvos parlamentui reikės priimti Partnerystės įstatymą, o iki tol poros, siekiančios partnerystės, galės kreiptis į teismus.
„Seimas turi priimti įstatymą, kad įsigaliotų partnerystė ir ją galėtų sudaryti bet kokios poros. Kada Seimas pasiryš tokį įstatymą priimti, tai tik politinės valios klausimas“, – tikino advokatas, praneša ELTA.