Jungtinėje Karalystėje – JK Aukščiausiojo teismo sprendimas, pagal kurį translyčiai asmenys teisiškai pripažįstami pagal „biologinę lytį“.
![]() |
Asociatyvi Karollyne Videira Hubert/„Unsplash“ nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
JK Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad teisinė moters sąvoka neapima translyčių moterų, bet pabrėžė, kad translyčiai asmenys išlieka saugomi nuo diskriminacijos, rašo LGBTQ+ leidinys „The PinkNews“.
Trečiadienį, balandžio 16 d., paskelbdamas sprendimą Aukščiausiojo Teismo teisėjas Lordas Hodžas nurodė, kad šalyje galiojančiame Lygybės akte moters apibrėžimas grindžiamas „biologine lytimi“.
Pasak teisėjo, tai yra vienbalsis Aukščiausiojo Teismo sprendimas.
L. Hodžas akcentavo, kad translyčiai asmenys lieka teisiškai saugomi įstatymų.
Anot jo, „Lygybės aktas translyčiams asmenims suteikia apsaugą nuo diskriminacijos dėl lytinės tapatybės“.
JK Aukščiausiojo Teismo sprendimas sukėlė diskusijų bangą šalyje.
Reaguodamas į nutartį, organizacijos „Stonewall“ vadovas Simonas Blake’as „The PinkNews“ sakė, kad aktyvistai reiškia didelį susirūpinimą, o sprendimas, neraminantis translyčių bendruomenę, turės „plačių pasekmių“.
„Išanalizavę teismo išaiškinimą, dirbsime su partneriais įvairiuose sektoriuose, kad padėtume kuo aiškiau suprasti, ką tai reiškia. „Stonewall“ ir toliau sieks lygių teisių LGBTQ+ žmonėms bendradarbiaudama kartu su Vyriausybe ir parlamentarais“, – tikino jis.
Translyčių teisių aktyvistė ir modelis Munroe Bergdorf savo „Instagram“ istorijoje rašė: „Artimiausiomis dienomis kalbėsiuosi su teisininkais, kad suprasčiau, kaip tai paveiks mūsų bendruomenės ateitį“.
Translyčių teises palaikanti Škotijos organizacija „Scottish Trans“ trumpame pareiškime ragino „nepanikuoti“.
„Pasirodys daug viešų komentarų, sąmoningai pervertinančių šio sprendimo poveikį translyčių asmenų gyvenimams. Išsamiau pasisakysime netrukus. Rūpinkitės savimi ir vieni kitais“, – teigia organizacija.