„Meta“ pripažino šalinusi LGBTQ+ įrašus, bet tikina, kad tai – klaida

Socialinių tinklų gigantė „Meta“, valdanti „Facebook“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Threads“, pripažino pašalinusi su LGBTQ+ tematika susijusius įrašus ir teigė, kad tai įvyko dėl „techninės klaidos“.

Asociatyvi „Unsplash“ nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Praėjusių metų lapkritį nemažai „Facebook“ puslapių administratorių ir LGBTQ+ bendruomenės narių skundėsi, kad be jokio paaiškinimo šalinami jų įrašai. 

Kaip tuo metu rašė Australijos LGBTQ+ naujienų portalas „QNews“, nukentėjo šio portalo ir kito LGBTQ+ leidinio „OutInPerth“ „Facebook“ puslapių veikla.

Taip pat buvo pašalinti organizacijų „Black Pride Western Australia“ ir „Out South West“ reklaminiai įrašai. 

LGBTQ+ asmenys ir organizacijos, kurių įrašai buvo ištrinti, gavo įspėjimus, kad jie „platino arba talpino kenkėjišką programinę įrangą“, kuri „pažeidžia bendruomenės kibernetinio saugumo standartus“.

„Meta“ patvirtino, kad įrašai dingo dėl „techninės klaidos“.

„QNews“ papildė, kad „Meta“ atstovas atsiprašė už sukeltus nepatogumus, bet nepaaiškino, kas sukėlė problemą ir kokių veiksmų „Meta“ imsis, kad tai nepasikartotų.

„Meta“ skaidrumo centre teigiama, kad platformose naudojami dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi įrankiai, padedantys šalinti „taisykles pažeidžiantį turinį“.

„Meta“ mums nesuteikė jokios kitos informacijos, tik mažą iškylantį langelį su žinute: „Jūs keliate problemų, mes pašalinome jūsų įrašus, liaukitės kėlę problemų“, – teigė „OutInPerth“ redaktorius Graeme'as Watsonas.

„Labai norėtume išgirsti „Meta“ poziciją. Daugybė bendruomenės organizacijų laukia atsakymų“, – pridūrė jis.

Praėjusių metų spalį kompanijai buvo žeriama kritika už tai, kad ši nepašalino žiauraus vaizdo įrašo, kuriame užfiksuoti du vyrai Nigerijoje, patyrę išpuolį dėl savo homoseksualios orientacijos.

„Meta“ priežiūros taryba nustatė, kad leidimas penkis mėnesius „Facebook“ tinkle rodyti vaizdo įrašą, kuris pažeidė net keturis bendruomenės standartus, kėlė „tiesioginį pavojų vyrams, nes buvo atskleista jų tapatybė, turint omenyje priešišką aplinką LGBTQIA+ asmenims Nigerijoje“.

Prie vaizdo įrašo buvo pridėtas angliškas komentaras, kuriame buvo tyčiojamasi iš vyrų. 

Po kelių mėnesių vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas 3,6 milijono kartų. Apie įrašą buvo pranešta ne kartą, jį peržiūrėjo moderatoriai, bet nusprendė, kad jis nepažeidžia platformos taisyklių.

„Meta“ tuomet atsakė, kad įrašas „liko per klaidą“.

Parengta pagal thepinknews.com informaciją
Naujesnė Senesni