Knygos „Gintarinė širdis“ paramos akcija baigėsi: vos per parą žmonės suaukojo pinigų sumą, reikalingą knygos leidybai

Ketvirtadienį startavusi paramos rinkimo akcija knygai „Gintarinė širdis“ baigėsi vos per vieną parą. Leidykla „Lapas“ kartu su Lietuvos žmogaus teisių centru surinko reikalingą – 10 000 Eur – sumą. Visi 390 fizinių asmenų, paaukojusių knygos (at)giminimui, taps šios knygos benraleidėjais. Naujas a. a. rašytojos Neringos Dangvydės Macatės pasakų rinkinio „Gintarinė širdis“ leidimas pasirodys jau šių metų kovą, skelbiama Lietuvos žmogaus teisių centro pranešime žiniasklaidai.

Knyga „Gintarinė širdis“ | Jarmo.net nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

„Tikėjomės paramos, tačiau tai, kad lėšas „Gintarinei širdžiai“ surinkome vos per parą, tik dar kartą parodo, kad pilietinė visuomenė nepalaiko neteisybės. Išleidę knygą ne tik pagerbsime Neringos darbą, tačiau visi kartu prisidėsime prie patyčių mažinimo Lietuvoje. Daugybė žmonių savo parama parodė, kad palaiko įvairovę ir norą jaustis saugiai tokiu, koks esi. Esu jiems visiems be galo dėkinga ir nepaprastai didžiuojuosi“, – sako leidyklos „Lapas“ įkūrėja ir vadovė Ūla Ambrasaitė.

 Ūla Ambrasaitė | Asmeninio albumo nuotr.

Pirmą kartą pasakų rinkinys „Gintarinė širdis“ pasirodė 2013 m. pabaigoje. Praėjus keliems mėnesiams knyga pašalinta iš prekybos dėl joje pavaizduotų princesės ir batsiuvio dukros bei karaliaus sūnaus ir siuvėjo meilės. 2023 m. Europos žmogaus teisių teismas pripažino, kad taip Lietuva suvaržė Neringos Dangvydės Macatės saviraiškos laisvę. Praėjusių metų pabaigoje Konstitucinis Teismas konstatavo, kad Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio dalis, pagal kurią varžyta autorės saviraiškos laisvės, prieštarauja Konstitucijai. 

„Nors Neringos debiutinė knyga „Gintarinė širdis“ tapo kovos už žodžio laisvę ir LGBT+ teises simboliu, tačiau rašydama pasakas ji nenorėjo išskirti nė vienos grupės. Jos tikslas buvo kalbėti apie stebuklinį pasaulį, kuriame visi veikėjai vienodai svarbūs, nepriklausomai nuo odos spalvos, negalios, seksualinės orientacijos ar tautybės ir taip skatinti toleranciją bei priėmimą. Ačiū visiems knygos beendraleidėjams, jų dėka skaitytojai galės susipažinti su Neringos pasakomis ir pamatyti, koks įtraukus ir draugiškas jos sukurtas pasaulis“, – sako Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.
 
Jūratė Juškaitė | Asmeninio albumo nuotr.

Knygos leidyba – nekomercinis projektas, visas už knygą gautas pelnas bus skirtas kovai su patyčiomis: kartu su knygos pasirodymu bus rengiamos „Nepatogaus kino klasės“ edukacijos moksleiviams bei seminaras mokytojams.
Naujesnė Senesni