„Instagram“ ribojo su LGBTQ+ susijusių grotažymių matomumą

Bendrovei „Meta“ – kritikos pliūpsnis dėl LGBTQ+ vartotojų cenzūravimo. 

Asociatyvi Brian Ramirez/pexels.com nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Platformą „Instagram“ valdanti bendrovė „Meta“ sulaukė kritikos, kai žurnalistė Taylor Lorenz atskleidė, jog platforma mažiausiai kelis mėnesius buvo apribojusi su LGBTQ+ susijusių grotažymių matomumą. 

Naujiena, apie kurią buvo pranešta T. Lorenz „Substack“ leidinyje „User Mag“, sukėlė LGBTQ+ bendruomenės pasipiktinimą.

T. Lorenz kartu su „The New York Times“ ir „The Washington Post“ išsiaiškino, kad „Instagram“ pagal savo „jautraus turinio“ politiką ribojo vartotojams – ypač paaugliams – galimybę ieškoti tokių grotažymių kaip #gay (gėjus), #lesbian (lesbietė), #trans (translytis) ir #nonbinary (nebinarios lyties tapatybė). 

Apribojimai, galioję kelis mėnesius, paauglių paskyroms buvo pritaikyti pagal numatytąją tvarką. Paaugliams, ieškantiems šių grotažymių, buvo rodomas tuščias ekranas ir pranešimas apie „Instagram“ turinio apribojimus. 

„Meta“ atšaukė apribojimus tik po to, kai T. Lorenz kreipėsi į bendrovę komentaro, praneša „User Mag“. 

Kaip žiniasklaidai aiškino „Meta“ atstovai, įvyko klaida – grotažymių paieška apribota netinkamai: „Mums svarbu, kad visos bendruomenės jaustųsi saugiai ir laukiamos „Meta“ programėlėse, ir mes nelaikome LGBTQ+ terminų jautriais pagal mūsų politiką“. 

„Meta“ pridūrė, kad tiria, kaip įvyko ši klaida, bet nenurodė tyrimo terminų ar konkrečių veiksmų, kad ateityje būtų išvengta tokių klaidų.

„Tai, kad „Meta“ LGBTQ grotažymes priskiria prie „jautraus turinio“, yra nerimą keliantis cenzūros pavyzdys, kuris turėtų rūpėti visiems“, – teigė LGBTQ+ organizacijos GLAAD atstovė Leanna Garfield. 

„Šios platformos – tai gelbėjimosi ratas jauniems LGBTQ+ žmonėms, bet tokio turinio apribojimai juos dar labiau izoliuoja“, – pabrėžė ji. 

L. Garfield akcentavo, kad LGBTQ+ žmonės, o ypač jaunuoliai, naudojasi „Instagram“, kad „rastų bendruomenę bei jai priklausytų“, o „atsakinga ir įtrauki bendrovė nekurtų algoritmo, kuris kai kurias LGBTQ grotažymes priskirtų prie „jautraus turinio“, pagal numatytąją tvarką slėpdama jaunimui naudingą ir jų amžių atitinkantį turinį“.

Organizacijos atstovė pridūrė, kad, nesvarbu, ar tai buvo tyčinė, ar netyčinė klaida, bet „Meta“ turėtų nedelsdama ištaisyti ją ir viešai atsiprašyti savo LGBTQ+ vartotojų bei ištestuoti reikšmingus platformų atnaujinimus prieš juos paleisdama. 

„Visi, ne tik LGBTQ+ žmonės, turėtų būti labai susirūpinę dėl turinio slopinimo pasekmių“, – įsitikinusi ji. 

L. Garfield pabrėžė, kad ribojimais, kuriuos taikė „Meta“, yra padaryta didžiulė žala. 

„Daugeliui LGBTQ+ žmonių, ypač jaunimui, tokios platformos kaip „Instagram“ yra labai svarbios savęs pažinimui, bendruomeniškumui ir galimybei pasiekti reikalingą informaciją. Ribodama prieigą prie LGBTQ+ turinio, „Instagram“ gali netyčia prisidėti prie LGBTQ+ vartotojų marginalizavimo“, – dėstė L. Garfield. 
Naujesnė Senesni