Naujausias tyrimas atskleidė, kaip transfobija paveikia translyčių ir nebinarios lytinės tapatybė asmenų psichinę sveikatą.
Asociatyvi Oriel Frankie Ashcroft/pexels.com nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Tyrime „Trans+ psichinės sveikatos būklė 2024“, kuriame dalyvavo daugiau nei 2000 žmonių iš 75 šalių, nustatyta, kad net 68 proc. apklaustųjų diagnozuoti psichikos sutrikimai. Kas šeštas iš jų kenčia nuo depresijos ir nerimo, o daugiau nei pusė (51 proc.) nurodė, jog jų psichinė savijauta yra „prasta“ arba „labai prasta“.
Daugiau nei 80 proc. respondentų kaip vieną pagrindinių iššūkių įvardijo neigiamas nuotaikas visuomenėje. Beveik tiek pat (79,8 proc.) patiria sunkumų dėl diagnozuotos lyties disforijos. Nemažai respondentų susiduria ir su diskriminacijos baime (70,7 proc.) bei atstūmimu šeimoje (59,9 proc.).
Tyrimą inicijavusi LGBTQ+ psichinės sveikatos platforma „Voda“ pažymėjo, kad vos 14,7 proc. translyčių asmenų susidūrė su teigiama patirtimi sveikatos priežiūros sistemoje, o net 40,7 proc. kreipiantis į specialistus patyrė sunkumų.
„Ši ataskaita ragina imtis veiksmų, kad būtų užpildytos spragos psichinės sveikatos priežiūros srityje ir sukurtos įtraukią pagalbą užtikrinančios paslaugos, atitinkančios translyčių asmenų poreikius“, – teigė „Voda“ įkūrėjas Jaronas Sohas.
Psichoterapeutas Chrisas Sheridanas pridūrė, kad tyrimas dar kartą atskleidė, jog translyčių ir nebinarios lytinės tapatybės žmonių psichinės sveikatos problemos lemiamos sisteminės transfobijos. „Šie rezultatai pabrėžia neatidėliotiną būtinybę užtikrinti sveikatos priežiūrą, skatinti socialinį teisingumą, priimti įtraukias taisykles ir šviesti visuomenę, siekiant sumažinti išankstinį nusistatymą ir sudarant sąlygas translyčiams žmonėms puikiai jaustis“, – tikino jis.
Šiuo metu 94 pasaulio šalys draudžia teisiškai pakeisti lytį, o 172 nepripažįsta nebinarios lyties tapatybės.
Parengta pagal „The PinkNews“ informaciją