D. Trumpo kandidatas į gynybos sekretorius: leidimas tarnauti atvirai homoseksualiems kariams atspindi marksistinę darbotvarkę

Išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo kandidatas į gynybos sekretorius Pete Hegsethas tvirtina, kad leidimas tarnauti atvirai homoseksualiems kariams atspindi marksistinę darbotvarkę, skelbia CNN.

Pete Hegsethas | „Instagram“ nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

2024 metais išleistoje savo knygoje „Karas prieš karius“ (angl. The War on Warriors) bei šių metų reklaminėse akcijose 44-erių P. Hegsethas tiek „neklausk – nesakyk“ (angl. don’t ask, don’t tell) politiką, tiek jos panaikinimą 2011 metais pavadino „įžanga“ ir „maskuote“ platesniems kultūriniams pokyčiams, kurie, anot jo, kenkia kariuomenės vienybei ir efektyvumui.

2015 m. pasirodęs laidoje „Fox News“ P. Hegsethas teigė, kad politikos „neklausk – nesakyk“ panaikinimas „silpnina standartus“ ir yra socialinės inžinerijos dalis.

„Neklausk – nesakyk“ politika buvo įvesta prezidento Billo Clintono laikais 9 dešimtmetyje ir leido homoseksualiems asmenims tarnauti kariuomenėje, jei jie nesiskelbė apie savo seksualinę orientaciją. Kariuomenės pareigūnams taip pat buvo uždrausta klausti karių apie jų seksualinę orientaciją. Jei kario orientacija tapdavo žinoma, jis galėjo būti atleistas.

Šią politiką panaikino Baracko Obamos administracija, leidusi atvirai homoseksualiems asmenims tarnauti kariuomenėje. P. Hegsethas kritikavo šį sprendimą, tvirtindamas, kad tai silpnina kariuomenės standartus.

P. Hegsethas savo knygoje rašo, kad iš pradžių šiai permainai buvo abejingas, bet vėliau gailėjosi dėl pasyvios pozicijos. Jis apibūdino „neklausk – nesakyk“ politikos panaikinimą kaip „sienos pažeidimą“, atvėrusį duris platesniems kultūriniams ir ideologiniams pokyčiams kariuomenėje.

Gruodį P. Hegseth CNN pareiškė, kad nepasisakė už „neklausk – nesakyk“ panaikinimą, vadindamas pranešimus apie jo ankstesnius komentarus „melaginga informacija“.

Buvęs „Fox News“ vedėjas P. Hegsethas 2002 metais Minesotoje prisijungė prie Nacionalinės gvardijos ir tarnavo beveik 20 metų iki išėjimo į pensiją. Jis tarnavo Gvantanamo įlankoje kaip pėstininkų būrio vadovas, taip pat vykdė kovines misijas Irake ir Afganistane. Už tarnybą jam buvo įteikti du bronzos žvaigždės apdovanojimai.

Knygoje P. Hegsethas rašo, kad tuomet, kai buvo panaikinta „neklausk – nesakyk“ politika, jis ruošėsi misijai Afganistane.

„Mūsų vadas supažindino būrį su naujovėmis, pajuokavo kelis kartus. Žinote, kaip būna pėstininkų tarpe. Mes pasijuokėme ir tęsėme savo darbus. Amerika kovojo kare. Gėjai ir lesbietės jau tarnavo kariuomenėje. Aš savo akimis mačiau priešą. Mums reikėjo visų“, – rašo P. Hegsethas

Dabar P. Hegsethas teigia besigailintis tokios nuomonės, tiesa, jis tvirtina nejaučiantis priešiškumo homoseksualiems asmenims, bet esantis įsitikinęs, kad politikos „neklausk – nesakyk“ panaikinimas išnaudotas platesniems socialiniams tikslams.

Jis ne kartą kritikavo progresyvią politiką tvirtindamas, kad ji kenkia JAV kariuomenei.
Naujesnė Senesni