Ar Japonija pagaliau pripažins LGBTQ+ teises? Tokijo merai ragina Vyriausybę imtis veiksmų

Kelių Tokijo rajonų (iš viso jų yra 23) merai ragina Japonijos vyriausybę suteikti daugiau teisių tos pačios lyties poroms.

Tokijas, Japonija | Andre Benz/„Unsplash“ nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Kai kurie rajonai jau leidžia tos pačios lyties poroms registruoti savo santykius taip, kaip tai daro nesusituokusios heteroseksualios poros, tačiau tai nesuteikia jiems tokių pačių pilietinių laisvių ir privilegijų kaip susituokusioms heteroseksualioms poroms.

Suginamio rajono merė Satoko Kishimoto laikraščiui „The Japan Times“ sakė, kad „būtina įtvirtinti tos pačios lyties asmenų santuokas įstatymuose“ ir paragino, kad Vyriausybė tos pačios lyties asmenų santuokas traktuotų taip pat kaip nesusituokusių heteroseksualių porų santykius.

Kishimoto ir dar devynių kitų Tokijo rajonų merai anksčiau šį mėnesį pateikė Vyriausybei prašymą peržiūrėti tos pačios lyties asmenų partnerystės teises.

Jie atkreipė dėmesį į sveikatos draudimo išlaikytiniams aprėptį kaip į vieną iš teisių, kuri nėra vienodai suteikiama tos pačios lyties asmenų poroms, lyginant jas su heteroseksualiomis poromis.

Be to, Japonijoje nėra įstatymų, saugančių LGBTQ+ asmenis nuo diskriminacijos, todėl daugelis šios bendruomenės narių šalyje susiduria su nelygybe įsidarbinant, ieškant būsto ir siekiant išsilavinimo.

Šis raginimas nuskambėjo po to, kai spalį Tokijuje teismas, sekdamas Saporo teismo, kuris kovą antikonstituciniu pripažino draudimą tuoktis tos pačios lyties asmenims, pavyzdžiu, nusprendė, kad draudimas tuoktis tos pačios lyties asmenų poroms prieštarauja Konstitucijai.

Tokijo teisme pirmininkaujantis teisėjas pareiškė, kad šis draudimas yra „nepagrįsta teisinė diskriminacija dėl seksualinės orientacijos“ ir pažeidžia du Japonijos Konstitucijos straipsnius, kurie garantuoja teisę į lygybę ir orumą nepriklausomai nuo lyties.

Šiuo metu Japonija yra vienintelė G7 šalis, neleidžianti tos pačios lyties porų santuokų, nors 70 proc. Japonijos gyventojų pritaria santuokų lygybei.

Nepaisant teismų sprendimų, teisminė valdžia Japonijoje neturi galios panaikinti galiojančių įstatymų, susijusių su santuoka, nes juos turėtų priimti Japonijos įstatymų leidžiamoji valdžia, vadinama Nacionaliniu Susirinkimu.

Šiuo metu didžiausia kliūtis santuokų lygybei Japonijoje – valdančioji konservatyvioji Liberalų demokratų partija ir ministras pirmininkas Fumio Kishida, kuris ir toliau nepritaria tam, kad tos pačios lyties asmenų poroms būtų suteikta teisė tuoktis.
Naujesnė Senesni