Gruodžio 10-ąją minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną Tolerantiško jaunimo asociacijos (TJA) pirmininkas Artūras Rudomanskis kreipėsi į naujai išrinktus Seimo narius, įvardindamas, ką reikia padaryti, jog „politika nebankrutuotų“.
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Pasak žmogaus teisių aktyvisto, Lietuvoje matyti daug pasiekimų, tačiau egzistuoja dar daugiau iššūkių.
„Lietuvoje vis dar susiduriame su išankstiniais nusistatymais, socialine nelygybe ir diskriminacija. Todėl žmogaus teisės turi išlikti neatsiejama politinio bei visuomeninio gyvenimo dalimi“, – Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kalbėjo A. Rudomanskis.
Anot jo, 2020 metų duomenimis pagal visuomenės nuostatų apklausas, kaimynystėje su homoseksualiais asmenimis nenorėtų gyventi 36 proc. žmonių, o pagal paskutinių skelbtų apklausų duomenis – jau 54 proc. „Tai yra 18 procentinių punktų daugiau. Asmenų su psichikos ypatumais atžvilgiu 2020 m. neigiamai nusiteikusių buvo 4 proc., o paskutinių apklausų duomenimis – jau 65 proc. žmonių, tai yra penktadaliu daugiau. Migrantai pagal neigiamas nuostatas patenka į TOP 10, užimdami net 6 pozicijas“, – vardijo A. Rudomanskis.
Nacionaliniame žmogaus teisių forume A. Rudomanskis prisiminė savo kalbą, pasakytą prieš 2 metus.
„Lygiai prieš dvejus metus buvau šioje vietoje ir pasisakiau atidarymo metu. Tąkart buvo ankstesnės valdančiosios daugumos kadencijos vidurys. Pasisakiau griežtai, konstatuodamas ir norėdamas atkreipti visų dėmesį, kad politika bankrutuoja, kai žmonėms reikia kreiptis į teismus. Ir tada sakiau, kad politika jau bankrutavo. Dalis šalia manęs sėdėjusių šypsojosi per ūsą, o po manęs pasigirdo kalbos, jog „per naktį Roma nepasistato“. Tikrai suprantu, tačiau reikėjo ir statyti, kolegos“, – į buvusius valdančiuosius kreipėsi TJA pirmininkas.
Jis turėjo ką pasakyti ir dabartiniams parlamentarams.
„Naujai išrinktam Seimui norėtume priminti, kad visos jūsų partijos kaip vieną iš principų akcentuoja teisingumą. Tačiau teisingumas negali būti įgyvendinamas kažkieno gerovės sąskaita ar pažeidžiant orumą. Tad, kad jūsų politika nebankrutuotų iki naujo politinio ciklo, per pirmuosius metus turite įgyvendinti svarbiausius žmogaus teisių klausimus, kurie iki šiol liko nepasiekti. Taip pat būtina atgauti jaunų rinkėjų pasitikėjimą, kurie savo balsavimo pasirinkimais ar abejingumu siunčia aiškų signalą: jie nebemato realių pokyčių.
Mes, žmogaus teisių organizacijos, esame pasirengę bendradarbiauti, nes tik veikdami kartu galime užtikrinti, kad žmogaus teisės nebūtų tik graži deklaracija, bet realiai veikianti vertybė“, – kalbėjo A. Rudomanskis.