Prancūzijoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš smurtą, kurį patiria moterys

Prancūzijoje tūkstančiai žmonių protestavo prieš smurtą, nukreiptą į moteris, reaguodami į skandalingą masinio išžaginimo bylą.

Asociatyvi freepik.com nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Daugiau nei 400 Prancūzijos organizacijų šeštadienį paragino surengti masinius protestus visoje šalyje, siekiant atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris.

Protestai kilo teisme nagrinėjant plačiai aptarinėjamą masinio išžaginimo bylą, kurioje daugiau nei 50 vyrų kaltinami išprievartavę Gisèle Pelicot vykdant jos vyro nurodymus ir jai pačiai būnant be sąmonės.

Šeštadienį didžiuosiuose Prancūzijos miestuose į gatves išėjo tūkstančiai žmonių, kurie pareikalavo griežtesnių priemonių, nukreiptų į kovą su smurtu prieš moteris.

Protestai surengti Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos, kuri minima lapkričio 25 d., proga.

Artimiausią savaitę Avinjono teisme prokurorai prašys skirti bausmes 51 kaltinamajam. Vienas jų – vyras, kuris dešimtmetį sistemingai svaigino narkotikais savo žmoną ir kvietė kitus ją išnaudoti. Nukentėjusiąja pripažinta Gisèle Pelicot pasirinko viešą bylos nagrinėjimą, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į smurto mastą.

„Būtina kuo greičiau priimti įstatymą dėl sutikimo, tylėjimas nereiškia pritarimo“, – sakė 78-erių pensininkė Marie-Claire Abiker, dalyvavusi proteste Paryžiuje.

Prancūzijos teisinė išprievartavimo sąvoka apibrėžia, kad tai „bet koks seksualinio pobūdžio įsiskverbimas, įvykdytas naudojant prievartą, grasinimus ar apgaulę“. Tačiau įstatymuose nėra paminėtas sutikimo aspektas, kuris yra pagrindinis moterų teisių grupių reikalavimas nuo #MeToo judėjimo pradžios.

Protestuose dalyvavo ne tik moterys – juose buvo matomi ir vyrai, palaikantys kovą su smurtu.

„2018-aisiais demonstracijose dalyvaudavo beveik vien moterys. Šiandien, sakyčiau, apie 30 procentų yra vyrai. Tai puikus pokytis“, – sakė Amy Bah, feministinės organizacijos „NousToutes“ narė, dalyvavusi proteste Lilio mieste.

„Tai liečia ir mane, mes visi turime savo vaidmenį, ypač vyrai“, – teigė 38-erių Arnaud Garcette iš Marselio, protestavęs kartu su savo dviem vaikais. „Esame problemos šaltinis, bet galime būti ir jos sprendimo dalis“, – pridūrė mitinguotojas.

Prancūzijos lygybės ministrė Salima Saa pažadėjo, kad Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos proga bus paskelbtos „konkrečios ir veiksmingos priemonės“, padėsiančios smurtui užkirsti kelią.

Parengta pagal france24.com informaciją
Naujesnė Senesni