A. Bilotaitė: „Teko girdėti, kad ne moterų jėgoms krizes valdyti“

Moterų atstovavimas valdžioje vis dar yra nepakankamas. Tai konstatuoja Laikinosios moterų parlamentinės grupės iniciatorės ir žada ryžtingai imtis tobulinti teisės aktus, taip pat mažinti vis dar gajus lyčių stereotipus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Agnė Bilotaitė | Džojos Gundos Barysaitės nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Šią kadenciją Moterų parlamentinėje grupėje dirbs 44 Seimo nariai iš įvairių frakcijų, tarp jų 9 vyrai. Grupės pirmininke paskirta opozicinės Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Agnė Bilotaitė, pavaduotoja – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narė Modesta Petrauskaitė. Politikės sutarė dėl rotacijos – įpusėjus kadencijai vadovo pareigas perims M. Petrauskaitė.

A. Bilotaitė konstatuoja, kad moterims keliami didesni reikalavimai nei vyrams, ypač viešojo saugumo srityje. Būdama antroji istorijoje vidaus reikalų ministrė moteris ir pirmoji ministrė, šias pareigas ėjusi visą kadenciją, ji sako ne kartą sulaukusi klausimų, ar jai ne per sunkios šios pareigos.

„Per šią kadenciją teko girdėti, kad ne moterų jėgoms krizes valdyti. Laikas parodė, kad tie, kurie taip kalbėjo, buvo neteisūs. Pavyko ne tik įveikti krizes, bet ir sustiprinti statutines tarnybas. O mūsų sienos apsaugos ir pasienio tarnyba tapo pavyzdžiu visai Europos Sąjungai“, – sako A. Bilotaitė.

Statistika rodo, kad moterys vis dar sudaro mažiau nei trečdalį pasaulio parlamentų narių. Lietuvos Seime taip pat nepavyksta užtikrinti lyčių lygybės. Šią kadenciją Seime dirbs dar mažiau moterų nei praėjusią – 39. Tai sudaro vos 28 proc. visų išrinktų Seimo narių.

Jungtinių Tautų Organizacijai priklausančiose valstybėse (jų yra 193) 21 proc. moterų užima ministro pirmininko pareigas, apie 26 proc. – parlamento nario ir 23 proc. vyriausybės nario pareigas.

„Keliu sau ir visai komandai iššūkį, kad moterims svarbūs įstatymų projektai atsirastų Seimo darbotvarkėje, o visuomeninės organizacijos, socialiniai partneriai turėtų svarų žodį priimant sprendimus“, – sako Moterų parlamentinės grupės pirmininko pavaduotoja M. Petrauskaitė.

Pirmenybę grupės darbotvarkėje žadama teikti moterų verslumui, finansiniam ir technologiniam raštingumui skatinti, įdarbinimo kvotoms, konkurencingam darbo užmokesčiui užtikrinti, šeimos politikai tobulinti.

A. Bilotaitės teigimu, būtina keisti teisės aktus ir užtikrinti, kad moterims būtų lengviau suderinti karjeros siekius ir šeimos poreikius. Taip pat reikalinga nuosekli visuomenės šviečiamoji bei edukacinė veikla siekiant pakeisti vis dar egzistuojančius stereotipus apie „vyriškas“ ir „moteriškas“ sritis, kurie neleidžia moterims realizuoti savo profesinių ambicijų.

Moterų parlamentinė grupė žada imtis lyderystės telkiant atsakingas institucijas pokyčiams inicijuoti ir įgyvendinti, taip pat tarptautiniam bendradarbiavimui šioje srityje stiprinti.

„Privalu ne ateities, o dabarties darbotvarkėje spręsti šiuos klausimus, tik taip galėsime užtikrinti tvarią ir lygią visuomenės raidą“, – teigia M. Petrauskaitė.
Naujesnė Senesni