Kviečia vaivorykštės vėliavos spalvomis papuošti tiltą Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybės tinklalapyje dalyvauk.vilnius.lt, raginančiame vilniečius dalytis savo idėjomis ir spręsti, kurias jų savivaldybė įgyvendins, pasiūlyta vieną sostinės tiltų nudažyti vaivorykštės spalvomis. „Tai vilties projektas“, – kalbėjo projektą pasiūliusi Žvėryno seniūnaitė Agnė Baltramaitytė.

Geležinio vilko tiltas gali nusidažyti vaivorykštės spalvomis | Jarmo.net koliažas (Vyčio Mikašausko ir asociatyvi „Unsplash“ nuotr.)


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Apie šią iniciatyvą viena pirmųjų socialiniuose tinkluose paskelbė Lietuvos gėjų lyga (LGL), vėliau ja pasidalijo ir parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. 

„Vilniuje pradėjome gražią tradiciją – puošti tiltus.

Geležinio Vilko tiltas liko vienas niūriausių. Tarp sovietinės architektūros statinių, jis galėtų suskambėti naujai – trykštančiomis vaivorykštės spalvomis. Jo konstrukcija, apačioje einančios lygiagrečios juostos tam idealiai tinkamos.

Sumanymą įgyvendinti galima būtų dažant tilto apačioje esančias juostas, arba suformavus tinkamą apšvietimą.

Tai pagyvintų Neries pakrantę, būtų dar vienas lankytinas objektas, o upei įgaunant vis daugiau gyvybingumo, sportinių ir pažintinių veiklų joje, šis tiltas būtų pažiba miesto centre, tiek pro jį praeinant, bet labiausiai praplaukiant, tiek baidare, tiek ekskursinėmis valtimis“, – teigiama idėjos aprašyme.

Geležinio vilko tiltas | Vyčio Mikašausko

Nurodoma, kad projekto vertė siektų 18 tūkst. eurų. Vilniaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas informavo, kad preliminari idėjos autoriaus nurodyta vertė buvo 22 tūkst. eurų, tačiau idėjas vertinusi ekspertų darbo grupė galimą idėjos įgyvendinimo sumą pakoregavo ir idėja balsavimo etapui perduota su 18 tūkst. eurų biudžetu. Į nurodytą sumą įeitų kūrinio sukūrimas ir realizavimas.

Kaip skelbia LGL, tam, kad ši iniciatyva būtų įgyvendinta, reikia surinkti 100 balsų, o balsuoti už projektą gali žmonės, gyvenantys Naujamiestyje, kadangi tai mažos apimties projektas.

„Manome, kad šios iniciatyvos įgyvendinimas prisidėtų prie Vilniaus kaip atviro ir įtraukaus miesto įvaizdžio formavimo. Tikimės, kad miestiečiai pozityviai įvertins pastangas didinti LGBT bendruomenės matomumą mieste. Atsiliepimų dar nesulaukėme, bet kviečiame palaikyti šios iniciatyvos įgyvendinimą“, – portalui jarmo.net teigė LGL atstovė spaudai Eglė Kuktoraitė.

Ji patikslino, kad LGL projekto neinicijavo, bet jam pritaria. 

Kaip teigė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas G. Grubinskas, dalyvaujamojo biudžeto programoje „Dalyvauk! Vilnius“ bus įgyvendinamos tos idėjos, kurios sulauks didžiausio gyventojų palaikymo (balsų). „Kiekviena seniūnija įgyvendins tiek idėjų-laimėtojų, kiek jų leis įgyvendinti seniūnijos turimas biudžetas. Gali būti įgyvendinta viena idėja-laimėtoja, jei jos biudžetas prilygs visam turimam seniūnijos biudžetui, o gali būti įgyvendintos ir dvi, ir trys, jei seniūnijos biudžeto pakanka“, – tikino jis.

G. Grubinskas, komentuodamas idėją Geležinio vilko tiltą nudažyti vaivorykštės spalvomis, komentavo, kad tai, koks būtų vizualinis sprendimas, kokia būtų pasirinkta įgyvendinimo technologija, būtų sprendžiama idėjos įgyvendinimo etape.

Idėją jarmo.net pakomentavo ir projekto iniciatorė A. Baltramaitytė.

„Nesu (LGBTQ+) bendruomenės narė, tačiau norėčiau, kad visi žmonės Lietuvoje jaustųsi saugiai“, – sakė ji. 

Kaip kalbėjo projekto sumanytoja, idėjos aprašymu socialiniuose tinkluose pasidalijus Seimo nariui T. V. Raskevičiui, iš pradžių pasirodė teigiamų komentarų, bet vėliau situacija pasikeitė. „Atsivertusi komentarus pamačiau, kiek jų daug neigiamų. Vadinasi, kiek daug LGBTQ+ žmonės su tuo negatyvu susiduria“, – liūdnai konstatavo ji.

A. Baltramaitytė apgailestaudama teigė: „Aš įsivaizdavau, kad mūsų visuomenė labiau pasistūmėjusi yra“. 

Žvėryno seniūnaitė, pasakodama apie tai, kaip kilo idėja pasiūlyti nudažyti Geležinio vilko tiltą vaivorykštės spalvomis, dėstė pastebėjusi, kad Vilniuje trūksta spalvų. „Ir natūraliai susiformavo pasiūlymas. Dažnai pravažiuoju tą tiltą. Yra tokios sijos apačioje suformuotos ir atrodo, kad natūraliai prašosi paspalvinimo. Geležinio vilko tiltas išlieka vienas niūriausių, jam kažko trūksta. Tad laikui bėgant susiformavo mintis, kad galėtų atsirasti vaivorykštė. Šalia yra ir universitetas, ir Nacionalinė dailės galerija įsikūrusi. Manau, kad Vilniuje galėtų atsirasti naujas architektūros akcentas pačiame centre, traukiantis ir turistus. Man atrodo, kad jeigu ir nesi LGBTQ+ narys, bet miestas turi tokį objektą, tai smagu privažiuoti arčiau, ateiti ir nusifotografuoti“, – aiškino A. Baltramaitytė. 

„Man atrodo, kad toks objektas – tai vilties projektas, kad greitu metu būtų įteisintas ir Partnerystės įstatymas, ir kad tie žmonės laikui bėgant pajustų turintys šansą būti priimti, jog nereikia slėptis“, – pridūrė ji. 
Naujesnė Senesni