Po LGBTQ+ aktyvistų susidūrimo su priešininkais – kritikos strėlės policijai: kaltina nesugebėjus apsaugoti ir užtikrinti viešosios tvarkos

Ketvirtadienį Tolerantiško jaunimo asociacijos (TJA) pirmininkas Artūras Rudomanskis išreiškė nusivylimą Lietuvos policija, nes pareigūnai, jo teigimu, nesugebėjo užtikrinti viešosios tvarkos proteste, kuriame politikai skatinti panaikinti prieš LGBTQ+ bendruomenę nukreiptą Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą.

Protesto akimirka | A.Didžgalvio/LGL nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Ketvirtadienį šalia Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vilniuje vyko Lietuvos gėjų lygos organizuotas protestas. Jame LGBTQ+ teisių aktyvistai kritikavo įstatymą, kuriuo remiantis informacija apie LGBTQ+ bendruomenę daro žalą nepilnamečiams. 

Mitinge pasirodė ir grupė asmenų, kurie išreiškė nepritarimą protestuotojams.

„Prasidėjus kalboms į renginį įsibrovė grėsmingai nusiteikę vyrai, visas būrys ir organizuotai vienu metu, nešini kuolais, plūdosi necenzūriniais žodžiais, šaukė, filmavo siekdami įbauginti, pertraukinėjo kalbėtojus, stumdėsi, mindė atributiką, asmeninius daiktus ir pan.“, – po protesto feisbuko paskyroje rašė TJA pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad ir pats turėjo pasisakyti renginyje, tačiau to padaryti nepavyko. „<...> norėjau perduoti pačių mokinių, kurie patyrė ir vis dar patiria neigiamą aplinkinių reakciją dėl šio įstatymo kuriamų baimių, patirtis. Visgi pasisakyti man nepavyko, nes tokios gąsdinančios aplinkos ir streso jau senokai neteko patirti. Kai stovėjau už vienos protesto kalbėtojos, jaunimo organizacijos atstovės iš Portugalijos, siekdamas apsaugoti ją nuo baksnojimų kuolais, galvojau, kad ir pats galiu sulaukti kokio nors netikėto smūgio“, – rašė LGBTQ+ aktyvistas.

A. Rudomanskis teigė, kad policija pademonstravo esanti nepasiruošusi užtikrinti viešosios tvarkos ir nesugebanti užtikrinti piliečių teisės į susirinkimus ir saviraiškos laisvę.

„Renginio organizatoriai paprašė šiuos žmones pasitraukti ir netrukdyti, tačiau jiems nepasitraukus, buvo paprašyta policijos pagalbos. Kaip bebūtų keista, policija, kuri buvo susirinkusi užtikrinti viešąją tvarką, stoviniavo ir jokių veiksmų nesiėmė, o paklaustas viešai per mikrofoną policijos pareigūnas atsakė, kad asmenys renginiui netrukdo“, – pasakojo LGBTQ+ aktyvistas.

„Labai gėda, kad teisėsaugos institucijos šįkart parodė, kad nesugeba užtikrinti demokratine besiskelbiančios šalies piliečių teisių ir laisvių, pasyviai stebėjo net vykstant pažeidimams ir tuomet, kai jų buvo paprašyta padėti. Tai ženklas, kad kitą kartą galime sulaukti ir rimtesnių iššūkių, jeigu nebus padarytos rimtos išvados ir atsakingi pareigūnai nesulauks tinkamo įvertinimo bei neprisiims atsakomybės“, – pridūrė A. Rudomanskis.

Kaip skelbia naujienų agentūra ELTA, vertinant proteste užfiksuotus incidentus, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo administracinę teiseną dėl tyčinio turto sunaikinimo ar sugadinimo. Taip pat vertinami veiksmai dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Teisėsaugininkai ketina analizuoti ir video medžiagą bei kartu su prokurorais spręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo.

Naujesnė Senesni