LGBTQ+ teisių aktyvistas, kaunietis Pijus Beizaras ragina nepamiršti remti Ukrainos, jos žmonių bei demokratijos. Kartu jis skatina turėti galvoje, kad ir Lietuvoje išlieka aktualios žmogaus teisių problemos. Vaikinas inicijuoja lėšų rinkimą Lietuvoje bei Ukrainoje veikiančioms organizacijoms, kurios prisideda prie LGBTQ+ teisių gerinimo ir paramos agresorės užpultai šaliai.
P. Beizaras renka lėšas žmogaus teisių ir Ukrainą remiančioms organizacijoms | Jarmo.net koliažas |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
„Nuo pat karo pradžios man buvo savaime suprantama tai, jog reikia remti Ukrainą, jos žmones. Jie juk kovoja karą už mus visus, saugiai ir šiltai sėdinčius savo namuose, Europoje. O ir mes, lietuviai, geriau nei bet kuri kita tauta pasaulyje žinome ir puikiai suprantame, ką Putino valdoma Rusija daro, kokie jų tikslai. Ši šalis niekada taip ir neprarado šalies okupantės veido. Bijau, kad tokia visuomet ir liks“, – apgailestavo P. Beizaras.
Jis kviečia kiekvieną sudalyvauti lėšų rinkimo akcijoje bei paaukoti pinigų tiek Ukrainą remiančiai, tiek žmogaus teisių organizacijoms Lietuvoje.
Norimą sumą žmonės gali pervesti į P. Beizaro banko sąskaitą LT907300010140185358 arba „PayPal“ (beizaras@inbox.lt). Tuomet aktyvistas kviečia jam parašyti žinutę ir nurodyti adresą – taip aukojančiuosius pasieks Kalėdinės atvirutės.
Vaikinas sakė, kad surinktus pinigus perduos „Blue/Yellow for Ukraine“ bei „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizacijoms.
Įsigydamas atvirutes, kurios pasieks prie akcijos prisidėjusiuosius, P. Beizaras įvertino ir jų tvarumo aspektą – pačios atvirtutės pagamintos iš popieriaus, kuriam pagaminti buvo naudojama tik FSC organizacijos sertifikuota mediena. Be to, už kiekvieną įsigyta atviručių komplektą 2,5 eurų paaukojama organizacijai „Children for a better World”. Tad nusprendę prisidėti prie šios akcijos, žmonės parems ne tik P. Beizaro pasirinktas organizacijas, bet ir tvarią miškininkystę bei orų vaikų gyvenimą.
„Žmogaus teisių sritį pasirinkau ne be reikalo. Aktyvizmas vis dar užima labai didelę dalį mano gyvenime, todėl man atrodo, kad be galo svarbu, jog ties tuo dirbančios organizacijos turėtų kiek įmanoma didesnę paramą, kuri, žinoma, nebūtinai būtų išreiškiama materialiais dalykais“, – sakė P. Beizaras.
Pasak pašnekovo, žmogaus teisių padėtis Ukrainoje iki karo pradžios buvo panaši į Lietuvos, tačiau dabar yra esminių skirtumų.
„Mūsų šalyje vyrauja taiki ir rami demokratija, kai tuo tarpu Ukraina kovoja kruviną karą, kurį prieš ją pradėjo teroristinė valstybė. Skirtumas milžiniškas, tiesa? O žmogaus teisių srityje stovime praktiškai ten pat“, – įsitikinęs aktyvistas.
Kalbėdamas apie žmogaus teisių situaciją Lietuvoje, pašnekovas teigė, kad yra dar labai daug ką nuveikti.
„Nors bet kokia diskriminacija ir yra draudžiama, į teisėsaugos institucijas besikreipiantys asmenys dėl neapykantos nusikaltimų vis dar yra priversti ieškoti tiesos tarptautiniuose teismuose. Tai turi pagaliau baigtis“, – sakė P. Beizaras.