Lygiai prieš metus Nausėda sukritikavo Partnerystės įstatymą, nes jame buvo saugomi santykiai, paremti atsakomybe, emociniu prieraišumu, pagarba. Atsižvelgiant į Nausėdos veto tikimybę, tai buvo išimta.
Gitanas Nausėda | lrs.lt nuotr. |
Simonas Bartulis
žmogaus teisių apžvalgininkas
Nesupratau tuomet ir nesuprantu dabar, kam ta formuluotė galėjo kenkti. Bet Prezidentas nenorėjo, kad tokie žmonės kaip aš būtų pripažinti teisiškai galintys tokius santykius plėtoti.
Padarius šį kompromisą specialiai Nausėdos labui jis mums dar labiau spjovė į veidą paremdamas Saudargo santykių UABizacijos įstatymą, tinkantį ir broliams, ir sesėms, ir kunigams. Šis įstatymas yra visiška teisinė betvarkė, kuris nepripažįsta daugelio teisių ir pareigų.
Taip pat skaitykite:
- Nausėdos žodžiai – lyg žibalas į visuomenėje įsiliepsnojusią priešpriešą dėl LGBTQ+ teisių
- Žinomas teisininkas apie P. Saudargo siūlomą „artimą ryšį“: mėgina apibrėžti tai, kas neapibrėžiama
- „Neverskit lapų atgal“. Du Prezidentai, viena konvencija – vienam ji nebaisi net kare, o kitam „kultūringų diskusijų“ trūksta ir taikoje
Kad būtų „mažiau priešpriešos visuomenėje“, dalis LGBTQ bendruomenės nusižemino ir pernai, prašydami netobulos partnerystės, ir šiemet, ją dar labiau atskiedę.
Po šių nusileidimų mums sako: atiduokite mums viską, būkite antrarūšiai visomis prasmėmis, nes jūs – ne dauguma. Jau pernai rašiau įtardamas, kad iš mūsų nenori kompromiso, o siekia visiškos kapituliacijos.
Visad maniau, kad įstatymai yra skirti problemoms spręsti, o ne įbaugintiems žmonėms raminti. Nuraminti gali mama, hobis ar net šalies vadovas, kuris pasako: LGBTQ+ šeimos yra mūsų draugai ir piliečiai ir iš jūsų nieko jie neatims. Tai yra Nausėdos darbas – sutelkti visuomenę. Tačiau jis telkia tik vieną dalį jos, mus nustumdamas po ratais. Nes taip lengviau.