Socialinio tinklo „Facebook" puslapyje „Lietuvių Nacionalistų Partija - Tautinė Apsauga Geležinis Vilkas" dėstoma, kad reikia apsaugoti Lietuvos šeimas, todėl puslapio įraše reikalaujama drausti homoseksualumo ir LGBTQ+ bendruomenės bei „kitų Šeimos sampratą keičiančių" temų sklaidą. Įraše dalijamasi ir iliustracija, kurioje matyti nacistinės Vokietijos laikus menantis šeimos piešinys.
Jarmo.net koliažas |
Istorinė medžiaga byloja, kad jis buvo naudojamas dar antrojo pasaulinio karo laikais, tiesa, nacių propagandai kažkada pasitelktas šeimos vaizdas šįkart matomas Lietuvos valstybinės vėliavos fone.
Portalas jarmo.net pamėgino rasti „Lietuvių Nacionalistų Partija - Tautinė Apsauga Geležinis Vilkas" pavadinimo partiją Teisingumo ministerijos skelbiamame Lietuvoje veikiančių politinių partijų sąraše, bet taip pavadinto politinio judėjimo aptikti nepavyko.
„Facebook" puslapyje pats judėjimas vadinamas nevyriausybine organizacija. Jame pateikta nuoroda ir į neva partijos interneto tinklalapį, kurio adresas yra www.lnp.lt
Skelbimą, kuriame siūloma nusipirkti nacistinei propagandai pasitelkto plakato kopiją, galima rasti ebay.co.uk | Ekrano nuotr. |
Tiesa, mėginant pasiekti šį tinklalapį, vartotojas yra peradresuojamas į kito pavadinimo puslapį - www.tauta.lt Jame pateikiamos publikacijos, kuriose abejojama vyriausybių priemonių dėl COVID-19 pandemijos suvaldymo efektyvumu.
Tiesa, kontaktų skiltyje nėra nurodyta, kas kuria šio tinklalapio turinį. Taip pat nenurodyta ir jokia kontaktinė informacija - tėra prašoma užpildyti klausimo formą.
Šio puslapio administratoriai nurodė esantys nevyriausybinės organizacijos atstovai | Ekrano nuotr. |
Kovo 20 dienos naktį „Facebook" puslapyje „Lietuvių Nacionalistų Partija - Tautinė Apsauga Geležinis Vilkas" buvo paskelbtas įrašas, kuriame išreikštas palaikymas praėjusį penktadienį Vilniuje esančioje požeminėje perėjoje vaivorykštės piešinį uždažiusiems asmenims.
Tame pačiame įraše taip pat pareiškiama: „Ginsime Lietuvių tautą ir Šeimą".
Tiesa, panašu, kad gynybai pasitelkiama antrojo pasaulinio karo laikų propaganda, kurią platino Hitlerio vadovaujami naciai. Įraše matyti paveikslas, kuriame vaizduojama šeimos šeimos atvaizdas, kažkada naudotas nacių, šįkart matoma jau Lietuvos valstybinės vėliavos fone.
Kovo 20 dieną buvo publikuotas toks įrašas | Ekrano nuotr. |
Naršant elektroninių parduotuvių tinklalapiuose matyti, kad ir šiuo metu galima nusipirkti nacių propagandos reliktą: kaina svyruoja nuo maždaug 3 iki 10 eurų. Tiesa, parduodami ne orginalūs plakatai, o tik jų kopijos.